book-

book-25-27 березня в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Книжка на Схід» на Луганщині відбудеться музично-літературний фестиваль “Дорога на Схід”.

 

У містах Новопсков, Сватове та Старобільськ пройдуть концерти за участі українських гуртів та виконавців. Також  бібліотекам та школам міст Луганської області буде передана література українських авторів, зібрана зі всіх куточків України. Одним з партнерів проекту виступає Благодійний фонд «Національне Відродження».

 

За словами організаторів акції, проект реалізовується з метою об’єднання українців навколо єдиних культурних цінностей.

 

Наразі, до проекту долучаються українські видавництва, літератори та діячі культури.

 

Серед учасників фестивалю: «Kozak System» (Київ), «Жадан і Собаки» (Харків), «Оркестр Че» (Харків), «П@п@ Карло» (Харків), «URBANISTAN» (Харків), «Flying Swan» (Старобільськ), «Two Bus» (Луганськ), «ІЗОБАРРА-ТОР» (Сватове), Артем Полежака (м. Київ), Дмитро Лазуткін (м. Київ), Анжеліка Рудницька (м. Київ), Борис Севастьянов (Харків). Окрім відомих виконавців, до участі в акції залучили і місцевих активістів, волонтерів та музикантів – гратимуть гурти зі Сватового, Старобільська і Сєверодонецька.

 

“Назва фестивалю – “Дорога на Схід” – це є певна метафора. Ця дорога – з Харкова на Старобільськ – реально існує. Це траса, яка просто вбита за останні два роки – і військовою технікою, і бездіяльністю українського керівництва. Вона дуже добре характеризує наш шлях на Схід і шлях зі Сходу до нас. Це розбита дорога, яку нам усім так чи інакше доведеться ремонтувати, по-новому протоптувати і відлагоджувати як комунікацію, тому що ця дорога поєднує дуже багатьох людей, які мають спілкуватися”, – підкреслив один із учасників фестивалю, відомий український письменник Сергій Жадан.

 

Акція реалізується у рамках Всеукраїнського проекту «Побудова культурної платформи заради об’єднання: забезпечення книжками сходу країни» за фінансової підтримки USAID.